LİSANSÜSTÜ BAŞVURU SONUÇLARI İLE İLGİLİ DUYURU

Kişisel Verileri Koruma Kurulu (KVKK), 01/07/2019 Tarihli ve 2019/188 Sayılı Kararına istinaden lisansüstü sınav sonuçları adayların başvuru yapmış olduğu  https://obs.harran.edu.tr/oibs/ina_app/login.aspx adresinden ilan edilmiştir. Kullanıcı adı adayın başvuru için belirlemiş olduğu mail adresi, şifre ise mail adresine gelen şifredir.

Asıl olarak yerleşen adayların karşısında “asıl ve sırası”, yedek olarak yerleşenlerin “yedek ve sırası”, yerleşemeyenlerin karşısında ise herhangi ifade yazılmamıştır.


Uyarı 1: Kazanan adayların kesin kayıt işlemleri https://obs.harran.edu.tr/oibs/ina_app/login.aspx üzerinden 24-25 Eylül 2020 tarihleri üzerinden çevrim-içi olarak yapılacaktır.
               Online Kayıt Kılavuzu
Uyarı 2: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programını kazanan adayların kesin kayıtları YDS sonuç belgelerini Enstitümüze ulaştırdıktan sonra https://obs.harran.edu.tr/oibs/ina_app/login.aspx üzerinden yapılacaktır.
Uyarı 3: Dil Puanı olmadan Doktora Programını kazanan adayların kesin kayıtları YDS sonuç belgelerini Enstitümüze ulaştırdıktan sonra https://obs.harran.edu.tr/oibs/ina_app/login.aspx üzerinden yapılacaktır.

 

​2020-2021 GÜZ YARIYILI DERS KAYITLARI HAKKINDA


​2020-2021 GÜZ YARIYILI DERS KAYITLARI 28-30 Eylül 2020 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR.

Enstitümüz lisansüstü öğrencileri ders kayıtlarını https://obs.harran.edu.tr/ "öğrenci bilgi sistemi" üzerinden şifre ve öğrenci numarası veya aynı sistem üzerinden E-DEVLET girişi ile de yapabileceklerdir. 
Danışman Onayları: 01-04 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.
 
1-Ders seçimleri mutlaka danışmanın önereceği derslerden olmalıdır. Aksi durumda sorumluluk öğrenciye aittir.

Ders listesinde kayıt yaptırılacak ders görülmediği takdirde
*Daha önce alınmış ise ÜSTTEN DERS,
*Kalmış ise ALTTAN DERS,
*Tekrar ise NOT YÜKSELT kısmında seçilecektir. (Uzmanlık Alanı ve Danışmanlık dersleri Dahil)

2-Müfredat programından dersler seçilirken her dönem 30 AKTS'den az veya fazla ders seçilemez. Aksi halde ders kaydı gerçekleşmemiş olur. Bu durumda dönem kaybına neden olunur.

3-Tez dönemindeki öğrenciler; Tez önerisi Enstitüce onaylanmış ise "Uzmanlık Alanı Dersi, Yüksek Lisans/Doktora Tez Çalışması ve Danışmanlık” derslerini seçeceklerdir.

4-"Danışmanlık"ders kaydı; öğrenci kayıttan mezun oluncaya her yarıyıl seçmelidir.

5-"Doktora Yeterlik Döneminde" olan öğrenciler; "Doktora Yeterlilik Sınavına Hazırlık, Uzmanlık Alan Dersi ve Danışmanlık" derslerini seçmek zorundadırlar.
 
6-Doktora yeterlilik sınavını Geçmiş Doktora öğrencileri Doktora Tez Çalışması, Uzmanlık Alan Dersi ve Danışmanlık dersini Seçecektir.
  • Doktora Tez Önerisi Kabul Edilen Öğrenciler Ocak Haziran Arasında 1. TİK raporlarını verebilir.
  • Doktora Tez Önerisi Vermeyen öğrenciler Yeterliliğe Başarılı olduktan sonraki 6 ay içerisinde tez önerisini vermek zorundadır. Bu öğrencileri 1. TİK raporları Temmuz Aralık döneminde verebilir.
 
7-Normal süresini tamamlayan öğrenciler (Yüksek Lisans dört yarıyıl, Doktora sekiz yarıyıl) ders kayıtlarını otomasyonda kesinleştirebilmeleri için öğrenim harcını yatırmak zorundadır. Aksi halde ders kaydı yapılmamış olur.
 
8- Tez savunma sınavına girip düzeltme kararı verilen veya girmek isteyen öğrenciler ders kayıtlarını yapmak zorundadır.

NOT: Ders aşamasındaki tüm öğrenciler (yeni kazananlar dâhil) ”Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği" dersini almaları zorunludur. Ders döneminde olup, daha önce alan öğrenciler tekrar seçmeyeceklerdir.

COVID-19 SALGININA KARŞI ALINAN TAVSİYE KARARLAR

Değerli öğrencilerimiz, sizlerin ve toplumumuzu COVID-19 Virüsüne Karşı korumak amacıyla  WhatsApp hattı kurulmuştur;
Enstitümüzde yapılacak tüm işlemler için (öğrenci belgesi, transkript belgesi, tez inceleme, Öğrencilerimizle ilgili tüm yazışmalar vb.) aşağıdaki iletişim adreslerini kullanarak daha hızlı ve güvenli bir şekilde hizmet alabilirsiniz


E-Posta: fenbilens@harran.edu.tr
Tel:  04143183759
WhatsApp (Sadece Cep Telefonundan): Mesaj Göndermek için tıklayınız. 

BOLOGNA

    
(Enstitümüz Dersleri)

KALİTE YÖNETİM BİLGİ SİSTEM

İLETİŞİM

Harran Üniversitesi
Fen Blilimler Ensitütüsü
Osmanbey Kampüsü 
Öğrenci İşleri :0414 318 3760
Öğrenci İşleri :0414 318 3761
Yazı İşleri      :0414 318 3762
Enstitü Sek.  : 0414 318 3759
E-posta : fenbilens@harran.edu.tr